Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projeleri

KIZLARIMIZ OKUYOR

2009 yılına kadar GAP-Cheetos Çocuk Gelişim Merkezi’ne devam etmiş ve artık lise eğitimine başlayacak ancak ailesinin ekonomik şartları sebebi ile eğitimlerine devam edemeyecek başarılı kızlarımız bize yeni bir projeyi hayata geçirmemiz için ilham verdiler. Böylece “Kızlarımız Okuyor” Projesi doğdu. “Kızlarımız Okuyor” Projesi, kızlarımızın eğitimlerine devam etmeleri için verdiğimiz desteği kapsıyor. Proje kapsamında, sosyo-ekonomik zorluklar yaşayan kızlarımızın 14 yaşından sonra, her türlü ihtiyaçlarının karşılanarak lise eğitimlerine devam etmeleri sağlanması amaçlanıyor.

2009 yılında 20 kızımızla başladığımız projemiz 74 kıza ulaştı. Çoğu kızımız Anadolu Liselerini kazanma başarısını gösterdi.

Bu proje ile birlikte PepsiCo, PepsiCo sistemi içerisinde toplumsal farklılıkların, çeşitliliğin teşvik edilmesi adına verilen Harvey C. Russell ödülünün sahibi oldu. “Kızlarımız Okuyor” Projesi, Avrupa’dan ödüle layık bulunan iki projeden biri olma başarısını gösterdi

GAP- CHEETOS ÇOCUK GELİŞİM MERKEZİ

PepsiCo’nun öncülüğünde, T.C. Başbakanlık GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı’nın inisiyatifiyle hayata geçen GAP-Cheetos Çocuk Gelişim Merkezleri; 2003 yılından bu yana faaliyetlerini sürdürüyor. Proje, Batman, Nusaybin, Adıyaman, Gölbaşı, Ömerli, Silvan, Suadiye, Hilvan, Kilis, Siirt ve son olarak Kızıltepe olmak üzere 9 ilde 13 gelişim merkezi ile devam ediyor. 4-14 yaşları arasındaki çocukları hedefleyen proje kapsamında erken çocukluk aktiviteleri; eğitim, sanat, kültür ve spor faaliyetleri, çocuklara ve ailelere yönelik rehberlik uygulamaları gibi aktif yaşamı destekleyen farklı programlar ve etkinlikler düzenleniyor. Bugüne dek toplam 90.000 çocuğun yararlandığı GAP- Cheetos Çocuk Gelişim Merkezleri ile okul öncesi ve okul çağındaki çocukların ders çalışabilmeleri, kitap okuyabilmeleri, araştırma yapabilmeleri, aynı zamanda sportif, kültürel ve sanatsal faaliyetlerden yararlanabilmeleri sağlanıyor.

www.cheetosgelisimmerkezi.com