PepsiCo

 1. Anasayfa
 2. Şirketimiz
  1. PepsiCo Hakkında
  2. Misyonumuz ve Vizyonumuz
  3. PepsiCo Değerleri ve Felsefesi
  4. PepsiCo Ailesi
  5. Davranış Yasamız
  6. Sesini Duyur
 3. Amaç
  1. Toplumsal Sürdürülebilirlik
  2. Çevresel Sürdürülebilirlik
  3. Yetenek Sürdürülebilirliği
 4. Markalar
  1. Pepsi
  2. Doritos
  3. Lay's
  4. 7UP
  5. Ruffles
  6. Cheetos
  7. Yedigün
  8. Tropicana
  9. Cerezza
  10. Fruko
  11. Gatorade
  12. Rocco
  13. Lipton Ice Tea
  14. Rockstar
 5. Medya
  1. Basın Bültenleri
  2. Medya İletişimi
  3. Bilgi Notları
  4. Multimedia
 6. Kariyer
  1. PepsiCo Türkiye İnsan Kaynakları Fonksiyonu
  2. İşveren Markamız - Olanaklarımız
  3. Neden PepsiCo’da Çalışmalısınız?
  4. İş ve Staj Olanakları
  5. Yurtdışı Deneyimi Olanaklarımız
  6. Bilgilendirme
Search PepsiCo
Share This Page:
More |

Home » Amaç » Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projeleri

Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projeleri

KIZLARIMIZ OKUYOR

2009 yılına kadar GAP-Cheetos Çocuk Gelişim Merkezi’ne devam etmiş ve artık lise eğitimine başlayacak ancak ailesinin ekonomik şartları sebebi ile eğitimlerine devam edemeyecek başarılı kızlarımız bize yeni bir projeyi hayata geçirmemiz için ilham verdiler. Böylece “Kızlarımız Okuyor” Projesi doğdu.“Kızlarımız Okuyor” Projesi, kızlarımızın eğitimlerine devam etmeleri için verdiğimiz desteği kapsıyor. Proje kapsamında, sosyo-ekonomik zorluklar yaşayan kızlarımızın 14 yaşından sonra, her türlü ihtiyaçlarının karşılanarak lise eğitimlerine devam etmeleri sağlanması amaçlanıyor.

2009 yılında 20 kızımızla başladıgımız projemiz 72 kıza ulaştı. Çoğu kızımız Anadolu Liselerini kazanma başarısını gösterdi.

Bu proje ile birlikte PepsiCo, PepsiCo sistemi içerisinde toplumsal farklılıkların, çeşitliliğin teşvik edilmesi adına verilen Harvey C. Russell ödülünün sahibi oldu. “Kızlarımız Okuyor” Projesi, Avrupa’dan ödüle layık bulunan iki projeden biri olma başarısını gösterdi.

GAP- CHEETOS ÇOCUK GELİŞİM MERKEZİ

PepsiCo’nun öncülüğünde, T.C. Başbakanlık GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı’nın inisiyatifiyle hayata geçen GAP-Cheetos Çocuk Gelişim Merkezleri; 2003 yılından bu yana faaliyetlerini sürdürüyor. Proje, Batman, Nusaybin, Adıyaman, Gölbaşı, Ömerli, Silvan, Suadiye, Hilvan, Kilis, Siirt ve son olarak Kızıltepe olmak üzere 9 ilde 13 gelişim merkezi ile devam ediyor. 4-14 yaşları arasındaki çocukları hedefleyen proje kapsamında erken çocukluk aktiviteleri; eğitim, sanat, kültür ve spor faaliyetleri, çocuklara ve ailelere yönelik rehberlik uygulamaları gibi aktif yaşamı destekleyen farklı programlar ve etkinlikler düzenleniyor. Bugüne dek toplam 38.000 çocuğun yararlandığı GAP- Cheetos Çocuk Gelişim Merkezleri ile okul öncesi ve okul çağındaki çocukların ders çalışabilmeleri, kitap okuyabilmeleri, araştırma yapabilmeleri, aynı zamanda sportif, kültürel ve sanatsal faaliyetlerden yararlanabilmeleri sağlanıyor.

www.cheetosgelisimmerkezi.com